Zdecyduj się na szczęście!

Czy kiedykolwiek zastanawiało Cię, dlaczego niektórzy ludzie wydają się być autentycznie szczęśliwi, podczas gdy inni żyją w stanie ciągłego stresu i niezadowolenia? Dlaczego szczęście jednym przychodzi łatwiej niż innym? Poniżej postaram się pokazać co zrobić, by stan ogólnego zadowolenia był osiągalny i dla Was. 

Szczęście jest wyborem

Jeżeli chcesz być osobą szczęśliwą, długotrwale zadowoloną z życia jakie prowadzisz, musisz dokonać wyboru, że taką osobą chcesz zostać! Bycie szczęśliwym nie musi być skomplikowane. Szczęście jest wyborem. Zauważysz to w tej samej minucie, w której postanowisz się zmienić. 

Tak wielu ludzi czeka na szczęście miesiącami, a nawet latami, często nie doświadczając go w ogóle. Myślą, że będą szczęśliwi kiedy zrobią to, albo osiągną tamto. Prawda jednak jest taka, że szczęście nie ma nic wspólnego z Twoimi osiągnięciami czy tym co posiadasz. Zależy natomiast od tego, jaką osobą zdecydowałeś się zostać na pewnym etapie Twojego życia. Trzeba nauczyć się bycia szczęśliwym! Tylko codzienna praca nad sobą, praktykowanie pozytywnego nastawienia względem siebie i reszty świata sprawi, że poczujesz się wewnętrznie spełniony. Zadowolenie z posiadanych rzeczy czy ze swoich osiągnięć, jest krótkotrwałe i niepełne. Po krótkiej ekstazie, zawsze chce się więcej. Szczęście zawsze pochodzi z wewnątrz, nigdy z zewnątrz. 

Akceptacja

Dzisiaj jest ten moment, w którym możesz wreszcie przestać marnować swoją energię zamartwianiem się sprawami, jakie są poza zasięgiem Twojej kontroli. Zamiast tego skup się na rzeczach, na które masz wpływ i jakie możesz zmienić. Resztę spokojnie i bez wyrzutów ZAAKCEPTUJ.

Potrzeba kontrolowania wszystkiego dookoła, napędza stres i poczucie nieszczęścia. Jest tak wiele spraw nad którymi nie mamy kontroli, a mimo to postanawiamy się nimi stresować i zamartwiać. Nie możemy zmienić pogody, a tak często denerwuje nas to co widzimy za oknem. Nie mamy wpływu na to czy pociąg dojedzie punktualnie czy się spóźni, a tak często wyprowadza nas z równowagi pięciominutowy poślizg. Zaakceptuj ciąg zdarzeń, jaki jest poza zasięgiem Twojego wpływu. Jeżeli chcesz wieść szczęśliwe życie, musisz selekcjonować emocje i myśli jakie chcą ten stan zaburzyć. Nie walcz z codziennością, zaakceptuj ją. 

Ciesz się teraźniejszością

Najważniejszy moment Twojego życia to chwila obecna! 

Bądź obecny w swoim życiu tu i teraz! Nie można żyć przeszłością, obwiniając niepowodzenia teraźniejszości doświadczeniami z dzieciństwa, okresu dojrzewania czy choćby zeszłego miesiąca, jednocześnie marząc o przyszłości. Marnuje się tym szansę dostrzeżenia dobrodziejstw jakie oferuje teraźniejszość. Skupiaj się na każdej, nawet tej najmniejszej czynności jaką właśnie wykonujesz. Bądź tu nie tylko ciałem ale przede wszystkim duchem. Tylko tak poczujesz się szczęśliwszy. 

Oczekuj od życia tego co najlepsze

Jeżeli oczekujesz od życia tego co najlepsze, to z reguły to dostajesz. Podobnie, jeżeli wypatrujesz rozczarowań i smutków, to takich doświadczasz. Oczekuj od życia tylko tego co najlepsze, by to dostać. Negatywne i ponure wizje odrzucaj. Bycie optymistą nie jest przejawem ignorancji i naiwności względem potencjalnych problemów. Optymista jest świadomy problemu i szuka najlepszego z możliwych rozwiązania. W pozytywnym nastawieniu chodzi o to, czego oczekujesz od życia. Jeżeli oczekujesz najlepszego, to dostaniesz to. Jeżeli zaś przewidujesz, że nadejdą same kłopoty i złe chwile, to miej pewność że tak też się stanie. 

Doceniaj to co masz

 Mentalna bieda jest poważnym problemem dzisiejszych czasów. Ludzie ciągle pragną więcej, skupiając się tylko na tym, czego jeszcze nie mają.

Zamartwianie się pieniędzmi jest jedną z najczęstszych przyczyn nieszczęścia. To nie pieniądze same w sobie powodują, że ludzie czują się źle, ale uczucia jakie krążą wokół nich. W życiu nie chodzi o to ja wiele masz czy nie masz. Chodzi o Twoją perspektywę.

Jak się czujesz, kiedy myślisz o pieniądzach? Skupiasz się na tym czego jeszcze nie posiadasz? Nowy dom, samochód, więcej par butów, nowocześniejsza kuchnia itd? Jeżeli chcesz się poczuć szczęśliwszym, musisz całą swoją  energię jaką poświęcasz na myślenie o tym czego jeszcze nie posiadasz, przenieść na wszystko to, co już osiągnąłeś. Nawet jeżeli są w Twoim życiu rzeczy i sprawy których nadal pragniesz, to i tak możesz docenić to co jest już w Twoim posiadaniu. Szczęście to stan umysłu, a nie stan Twojego portfela. 

Prawdą jest, że tylko część społeczeństwa żyje w ubóstwie. Pozostali żyją w nadmiarze i najczęściej to właśnie oni narzekają na niedostatek. Jeżeli skupisz się na tym co już osiągnąłeś i co posiadasz, odkryjesz jak niewiele potrzeba do szczęśliwego życia. 

 Bądź odważny

Jeżeli naprawdę chcesz stać się najlepszą wersją siebie samego, musisz mieć odwagę podejmować trudne decyzje. Pójście na łatwiznę drogą na skróty nie zaprowadzi Cię do oczekiwanego miejsca. Wyjdź ze strefy komfortu i doświadczaj nowych emocji, nawet jeżeli całe Twoje jestestwo się temu sprzeciwia. 

Odwaga robienia tego co należy, ponad to co wypada wydaje się być jedną z cięższych rzeczy do zrobienia, zwłaszcza jeżeli ma się konformistyczną naturę bycia. Satysfakcja jednak, z podejmowania właściwych decyzji zgodnych z Twoim wewnętrznym głosem, podniesie Twoją pewność siebie, za którą przyjdzie poczucie szczęścia. Nie mówię tu o sprzeciwianiu się całemu światu i stawaniu okoniem względem wszystkich spraw międzyludzkich. Mówię tylko o konieczności życia zgodnie ze swoimi wartościami i ideałami. Można podejmować decyzje dobre dla nas, nie szkodząc tym innym. Nie każdy kto stawia siebie na pierwszym miejscu jest egoistą. Za to każdy kto stawia się na ostatnim, jest nieszczęśliwy. Szanuj siebie, a wszyscy wokół też będą to robić.

Przejmij kontrolę nad swoim życiem

Najważniejszym krokiem w staniu się lepszą wersją siebie samego, jest zwyczajnie bycie tą osobą, jaką chcemy się stać. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda?

Bardzo łatwo przychodzi nam znajdowanie wymówek, by nie być całkowicie szczerym z samym sobą, co do tego kim jesteśmy i czego oczekujemy od życia. Jeżeli pragniesz w swoim życiu szczęścia i radości, musisz być z sobą całkowicie szczery.

Ty i tylko Ty masz całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Sam nadajesz mu bieg rytmikę. Nikt inny nie ponosi odpowiedzialności, za stan w jakim aktualnie się znajdujesz. Twoje szczęście nie zależy od Twojego partnera, rodzica czy szefa. Twoje szczęście zależy tylko od Ciebie!

Zbyt często oddajemy odpowiedzialność za nasze życie w ręce innych ludzi, dziwiąc się potem, że się nie spełniamy. Pozwalając innym decydować za Ciebie, oddajesz swoją szansę na szczęśliwe życie. Bądź kapitanem na własnym statku. Tylko Ty wiesz dokąd ten zmierza. 

Nie warto polegać na opinii innych, ponieważ tylko Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze. Jeżeli chcesz być szczęśliwy, naucz się podejmować trudne decyzje, nawet jeśli te oznaczają całkowite przemeblowanie Twojego życia. Dokonaj wyboru i ciesz się każdą chwilą. Żyj pełnią swojego potencjału.

Ściskam Was

Introweska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 myśli w temacie “Zdecyduj się na szczęście!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s