Zdecyduj się na szczęście!

Czy kiedykolwiek zastanawiało Cię, dlaczego niektórzy ludzie wydają się być autentycznie szczęśliwi, podczas gdy inni żyją w stanie ciągłego stresu i niezadowolenia? Dlaczego szczęście jednym przychodzi łatwiej niż innym?

Poniżej postaram się nakreślić odpowiedzi, mówiące, że stan ogólnego zadowolenia może być osiągnięty także przez Was.

Szczęście jest wyborem
Jeżeli chcesz być osobą szczęśliwą, długotrwale zadowoloną z życia jakie prowadzisz, musisz dokonać wyboru, że taką osobą chcesz zostać!
Bycie szczęśliwym nie musi być skomplikowane. Szczęście jest wyborem. Zauważysz to w tej samej minucie, w której postanowisz być szczęśliwym/ą!
Tak wielu ludzi czeka na szczęście miesiącami, a nawet latami, często nie doświadczając go w ogóle. Myślą, że będą szczęśliwi kiedy zrobią to, albo osiągną tamto. Prawda jednak jest taka, że szczęście nie ma nic wspólnego z Twoimi osiągnięciami czy tym co posiadasz. Zależy natomiast od tego, jaką osobą zdecydowałeś się zostać na pewnym etapie swojego życia. Szczęścia trzeba się nauczyć!

Tylko codzienna praca nad sobą, praktykowanie pozytywnego nastawienia względem siebie i reszty świata sprawi, że poczujesz się wewnętrznie spełniony.

Szczęście zawsze pochodzi z wewnątrz, nigdy z zewnątrz.

Akceptacja
Dzisiaj jest ten moment, w którym możesz wreszcie przestać marnować swoją energię zamartwianiem się sprawami, które są poza zasięgiem Twojej kontroli/wpływu. Zamiast tego skup się na rzeczach, na które masz wpływ i jakie możesz zmienić. Resztę spokojnie i bez wyrzutów ZAAKCEPTUJ.
Potrzeba kontrolowania wszystkiego dookoła, napędza stres i niepokój. Jest tak wiele spraw nad którymi nie mamy kontroli, a mimo to nieświadomie usiłujemy je poskromić.

Nie możemy zmienić pogody, a tak często denerwuje nas to co widzimy za oknem. Nie mamy wpływu na to czy pociąg dojedzie punktualnie czy się spóźni, a tak często wyprowadza nas z równowagi pięciominutowy poślizg itp.

Zaakceptuj ciąg zdarzeń, jaki jest poza zasięgiem Twojej kontroli.

Nie walcz z codziennością, ZAAKCEPTUJ ją.

Ciesz się teraźniejszością
Najważniejszy moment Twojego życia to chwila obecna!
Bądź obecny w swoim życiu tu i teraz! Nie można żyć przeszłością, obwiniając niepowodzenia teraźniejszości doświadczeniami z dzieciństwa, okresu dojrzewania czy choćby zeszłego miesiąca, jednocześnie marząc o przyszłości. Marnuje się tym szansę dostrzeżenia dobrodziejstw jakie oferuje TERAŹNIEJSZOŚĆ.

Skupiaj się na każdej, nawet tej najbardziej banalnej czynności jaką właśnie wykonujesz; mycie rąk, picie dobrej herbaty, spacer, rozmowa z przyjacielem. Wszystkie te czynności mają niesamowitą moc – dzieją się nie wczoraj, nie jutro a TERAZ.

Oczekuj od życia tego co najlepsze
Jeżeli oczekujesz od życia tego co najlepsze, to z reguły to dostajesz. Podobnie, jeżeli wypatrujesz rozczarowań i smutków, to takich doświadczysz.

Oczekuj od życia tylko tego co najlepsze, by to dostać. Negatywne i ponure wizje odrzucaj.

Bycie optymistą nie jest przejawem ignorancji i naiwności względem potencjalnych problemów. Optymista jest świadomy problemu i szuka najlepszego z możliwych rozwiązania. W pozytywnym nastawieniu chodzi o to, czego oczekujesz od życia. Jeżeli oczekujesz najlepszego, to dostaniesz to. Jeżeli zaś przewidujesz, że nadejdą same kłopoty i złe chwile, to miej pewność że tak też się stanie.

Doceniaj to co masz
Mentalna bieda jest poważnym problemem współczesnego społeczeństwa. Prawdą jest, że tylko część społeczeństwa żyje w ubóstwie. Pozostali żyją w nadmiarze i najczęściej to właśnie oni narzekają na niedostatek.
Ludzie ciągle pragną więcej, skupiając się tylko na tym, czego jeszcze nie mają.

Zamartwianie się pieniędzmi jest jedną z najczęstszych przyczyn nieszczęścia. To nie pieniądze same w sobie powodują, że ludzie czują się źle, ale uczucia jakie krążą wokół świadomości, że tych pieniędzy może być mniej.

99% sytuacji, którymi się zamartwiamy, NIGDY SIĘ NIE ZDARZA.
Jeżeli chcesz się poczuć szczęśliwszym/ą, całą swoją energię jaką poświęcasz na myślenie o tym czego jeszcze nie posiadasz, przenieś na wszystko, co już masz.

Szczęście to stan umysłu, a nie stan Twojego portfela.

Bądź odważny
Jeżeli naprawdę chcesz stać się najlepszą wersją siebie samego, musisz mieć odwagę podejmować trudne i niewygodne decyzje.

Wyjdź ze strefy komfortu i doświadczaj nowych emocji, nawet jeżeli całe Twoje jestestwo się temu sprzeciwia.
Odwaga robienia tego co należy, ponad to co wypada wydaje się być jedną z cięższych rzeczy do zrobienia, zwłaszcza jeżeli ma się konformistyczną naturę bycia. Podejmowanie właściwych decyzji zgodnych z wewnętrznym głosem, podniesie Twoją pewność siebie, za którą przyjdzie poczucie szczęścia. Nie mówię tu o sprzeciwianiu się całemu światu. Mówię tylko o konieczności życia zgodnie ze swoimi wartościami i ideałami. Można podejmować decyzje dobre dla nas, nie szkodząc tym innym.

Nie każdy kto stawia siebie na pierwszym miejscu jest egoistą. Za to każdy kto stawia się na ostatnim, jest nieszczęśliwy.

Szanuj siebie, a wszyscy wokół też będą to robić.

Przejmij kontrolę nad własnym życiem
Najważniejszym krokiem w staniu się lepszą wersją siebie samego, jest zwyczajnie bycie tą osobą!

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda?
Jeżeli pragniesz w swoim życiu szczęścia i radości, musisz być z sobą całkowicie szczery.
Ty i tylko Ty masz całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Sam nadajesz mu bieg i rytmikę. Nikt inny nie ponosi odpowiedzialności, za stan w jakim aktualnie się znajdujesz.

Twoje szczęście nie zależy od Twojego partnera, rodzica czy szefa. Twoje szczęście zależy tylko od Ciebie!
Zbyt często oddajemy odpowiedzialność za nasze życie w ręce innych, dziwiąc się potem, że się nie spełniamy. Pozwalając innym decydować za Ciebie, oddajesz swoją szansę na szczęśliwe życie. Bądź kapitanem na własnym statku. Tylko Ty wiesz dokąd ten zmierza.
Jeżeli chcesz być szczęśliwy, naucz się podejmować trudne decyzje, nawet jeśli te oznaczają całkowite przemeblowanie Twojego życia. Dokonaj wyboru i ciesz się każdą chwilą. Żyj pełnią swojego potencjału.

Ściskam Was

Introweska

5 myśli w temacie “Zdecyduj się na szczęście!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s