Jesteśmy tym, co myślimy

Twój umysł kreuje rzeczywistość, która Cię otacza.

Czy wiesz, że Twój umysł ma niesamowitą moc, decydowania o tym jak żyjesz? Wszystko wokół postrzegasz właśnie tak, jak podpowiada Ci umysł. A czy wiesz kto ten umysł kontroluje? Ty!

Znaną i jakże prawdziwą myśl, mówiącą o tym, że to co widzimy w innych, jest odbiciem lustrzanym nas samych, można rozwinąć na wszystko co nas otacza. Postrzeganie rzeczywistości, jest najzwyklejszym odbiciem tego, co nosimy w sobie.

Osoby negatywnie nastawione do świata, będą postrzegać wszystko wokół w odcieniach szarości, przyciągając, a raczej kreując sytuacje, pasujące do ich ponurej wizji. Osoby radosne zaś, będą rzeczywistość postrzegać w jasnych barwach, skupiając uwagę wokół przyjemnych sytuacji i ludzi. Negatywne nastawienie innych, będzie ich nudzić i męczyć.

„Sad man lives in a sad world, happy man lives in a happy world” – to takie proste! Świat wewnętrzny tworzy świat zewnętrzny. Sposób w jaki myślimy, bezpośrednio przekłada się na sposób w jaki żyjemy. Kontroluj swoje myśli! Powstrzymuj negatywne i rozwijaj te radosne, a zobaczysz, że świat odpłaci Ci tym samym.

Wszystko w Tobie, jest odbiciem Twoich myśli.

Tak wielu ludzi szuka szczęścia w innych, obwiniając ich także za wszelkie niepowodzenia. W takiej pułapce tkwi większość naszego społeczeństwa.

Nikt poza Tobą samym nie może sprawić, że będziesz szczęśliwy/a. Obwiniając np szefa, partnera lub przyjaciela za swoje niepowodzenia, ukazujesz tylko ogromną wewnętrzną niespójność w jakiej żyjesz. Nikt poza Tobą nie sprawi, że poczujesz się wewnętrznie spójny (czyt. szczęśliwy).

Nasi partnerzy, przyjaciele i wszelkie dobra doczesne, są tylko dopełnieniem, nie zaś podstawą poczucia szczęścia. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej dla Ciebie i Twoich bliskich.

Oddychaj głęboko, dużo czytaj, wyluzuj…

Introweska

Jedna myśl w temacie “Jesteśmy tym, co myślimy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s