Sztuczki umysłu – suhi dulin

Tydzień temu miałam niebywałą przyjemność być na jednym z wystąpień słynnego Deerena Browna. Dla tych, którzy nigdy o nim nie słyszeli powiem, że jest on psychologicznym iluzjonistą, najlepszym w swoim rodzaju!

Od kiedy po raz pierwszy obejrzałam jego sztuczki kilka lat temu, jestem pod ciągłym wrażeniem jego inteligencji i zdolności czytania mowy ciała, która nie ma dla niego tajemnic. Każde delikatne drgnienie nerwu, jest zrozumiane i odczytane z reguły bezbłędnie. Nie wspomnę już o ruchach poszczególnych części ciała, bo to dla człowieka, który czyta intencje i myśli ze zmarszczek, jest bułką z masłem:) Jego książka zatytułowana „Sztuczki umysłu” opisuje, jak łatwo jest oszukać nasz umysł i jak łatwo można go kontrolować.

No ale do sedna! W Dublińskim teatrze zebrało się ok 1500 osób na jego widowisku, które było powtarzane przez kilka dni. Widowisko było zatytułowane „It’s a miracle” i miało piękne przesłanie, że życie to bycie tu i teraz. Jedyne co możemy kontrolować w swoim życiu, to nasze myśli i nasze czyny, wszystko inne jest poza zasięgiem naszej kontroli. Po zbiorowej hipnozie, Deeren zabawiał się w uzdrowiciela takiego, jakich pełno w Stanach. „Uzdrawiają” ludzi mocno wierzących i dużo za to płacących, manipulując ich wiarą. Jeżeli Ci ludzie uwierzą wystarczająco że są zdrowi, to takimi się stają, ot i cała sztuczka:) Wystarczy uwierzyć a można wtedy robić rzeczy z poza naszych wyobrażeń. Tak się złożyło, że i na naszej widowni doszło do kilku „uzdrowień”. Pan siedzący obok mnie odzyskał sprawność w łokciu, który był niedawno złamany. Oczywiście to wszystko jest wynikiem hipnozy i manipulacji, dzięki której ludzie wierzą i mają słowa hipnotyzera za pewnik. Jednym z ostatnich uzdrowień w przedstawieniu, było zaostrzenie wzroku jednej z kobiet, a jako że wielu z nas nie dowierzało i nie dowierza nadal, Deeren pokazał na jednym z niedowiarków, że skoro może oddawać wzrok, to może go i zabierać. I tak się stało. Niedowiarek pod wpływem słów i gestykulacji Gospodarza wieczoru, nie był w stanie przeczytać jednego słowa! I mnie się to udzieliło;) Zaraz po widowisku zapragnęliśmy z moim chłopakiem pojechać na sushi, a że niewiele miejsc oferuje wegetariańskie opcje, stwierdziłam, że zapytam wujka Google gdzie najszybciej coś znajdziemy. Ku mojemu zdziwieniu, nie potrafiłam poprawnie wpisać prostych słów w wyszukiwarce, byłam jakby spowolniona i oszołomiona. Wiedziałam że coś źle wpisuję, ale nie wiedziałam co. I tak wpisując w wyszukiwarce suhi dulin, czekałam na efekty przy akompaniamencie głośnego śmiechu mojego chłopaka;) Dopiero po jakichś 15 minutach poczułam powrót energii i zdolności pisania. Derrenowi z łatwością udało się zahipnotyzować większą część widowni, Ci bardziej odporni na wpływy z zewnątrz ( jak mój chłopak), zachowali trzeźwość umysłu.

Deeren Brown jest człowiekiem, który sprawił że kilka nieznających się osób, okradało konwoje pieniężne oddzielnie, lecz w identyczny sposób, jest człowiekiem, który kupował rzeczy płacąc kartką papieru, jest człowiekiem który potrafi zawładnąć umysłem człowieka. Niebezpieczne i pociągające połączenie sztuczek iluzjonisty i psychologii. Dla mnie coś w sam raz na Sobotni wieczór;)

Tymczasem

Introweska

 

 

 

23 myśli w temacie “Sztuczki umysłu – suhi dulin

 1. Arcydzielna pisze:

  ja się boję takich ludzi bo jestem strasznie „podatna” na takie cuś 🙂 mną by można banki okradać w taki sposób tekże mówie nie- mimo że to mnie strasznie ciekawii ;D

  Polubione przez 1 osoba

 2. Natalia pisze:

  Fascynujące spotkanie , jednak ja ze strachu przed tym co może się stać wolę tylko czytać ewentualnie słuchać o takich spotkaniach , sama pewnie nie wzięłabym w nim udziału , ponieważ nawet nie wiem czy jestem podatna na hipnozę

  Polubione przez 1 osoba

 3. artystycznabutelka pisze:

  Mnie zawsze fascynuje potęga ludzkiego umysłu. Tak na prawdę to co my wiem o naszym mózgui jego mozliwościach to jest praktycznie nic. Jak napisałaś czasme wystarczy uwierzyć, żeby stało się coś pozornie niewyobrażalnego, ale czasem nawet uwierzyć jest ciężko 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 4. autorprzemijalny pisze:

  Dużo widziałem jego programów, jak i krótkich filmów na YouTube. Jego książki jednak nigdy nie przeczytałem do końca. Nosiłem się z tym zamiarem od dawna, a zawsze utykałem gdzieś… na początku.

  Nie da się jednak ukryć, że jego zdolności są bardzo imponujące dla większości ludzi. Ponadto, sprawia wrażenie osoby inteligentnej i tajemniczej, co dodatkowo podkreśla jego nadzwyczajność.

  Sam chciałbym mieć choć garść jego zdolności. Aczkolwiek, on doszedł do tego wszystkiego nie tylko życzeniami, ale i systematyczną pracą. Nie wydaje mi się, żeby robił to tylko po to, aby imponować ludziom. Musiał mieć jakiś większy cel. Raczej nie chodziło o samą kasę. Za jego pracą mogła kryć się pasja, jak i jego światopogląd.

  Ciekawy post. Fajnie, że miałaś okazję zobaczyć go na żywo i doświadczyć czegoś interesującego.

  Pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s